kawiarniogalerioczytelnia

*warszawa praga *internet z nieba *handelek (*fotki *książki *badziki)

poniedziałek, 24 maja 2010

Maciek Skorupa "Kolizje"

28 maja, godz. 19, Nizio Gallery, ul. Inżynierska 3

"Kolizje" to temat, który w pewnym sensie zrodził się przypadkowo. Wystawa jest zbiorem fotografii wykonywanych przeze mnie w bardzo różnych sytuacjach. Zdjęcia często powstawały w dużych odstępach czasu, w różnych okresach mojej aktywności twórczej. Był to w większości materiał tworzony pod wpływem impulsu, który przeradzał się w chęć utrwalenia czegoś, co mnie w takiej chwili zainspirowało. Zdjęcia powstawały i najczęściej lądowały w przysłowiowej "szufladzie". Przyszedł jednak moment, w którym zadałem sobie podstawowe pytanie. Zacząłem szukać wspólnego mianownika, klucza który połączy cały zbiór w całość. W taki właśnie sposób powstały "Kolizje".

Tego typu realizacje niosły jednak ze sobą pewne niedociągnięcia. Zdarzało się, że fotografie były czasem wykonywane średniej jakości optyką, a to przekładało się bezpośrednio na jakość techniczną. Nie to jednak w takiej sytuacji było najważniejsze.

To najważniejsze pytanie brzmiało: Eksponować, czy trzymać w zamknięciu?

Może mógłbym w niektóre miejsca wrócić i powtórzyć ujęcie, wykonując je dużo lepiej. Są również takie sytuacje, których nie sposób zdublować, i ten fakt jeszcze bardziej powinien podkreślać sens istnienia całego zbioru.

Oceńcie Państwo sami.

Serdeczne zapraszam:

Maciek Skorupa.